fbpx

System działa ale władze wciąż nas straszą

System SMS 8998, stworzony do wydawania pozwoleń na opuszczenie domu do 13 kwietnia, działa już płynnie. 

Wczoraj od godziny 19.00 do godz. 20.15 wysłano około 15 000 sms’ów, ale prawdopodobnie większość z nich to sprawdzanie czy rzeczywiście działa.
Sprawdziliśmy dziś rano. System w kilka sekund wyraził zgodę na spacer z psem na rozsądną długość czasu. Ministerstwo podało, że wiele wniosków zostało odrzuconych, ale to z powodu błędnego formatu wysłanego sms’a.

Jakiej treści powinien być SMS napisaliśmy tutaj >>>

System może przyjmować dużą liczbę połączeń, ale wezwano opinię publiczną, aby nie nadużywała systemu.

Od pierwszego uruchomienia systemu we wtorek po południu wykonano 37 000 połączeń w ciągu pół godziny. Władze zawiesiły operacje na 24 godziny w celu przeglądu opcji, a przywróceniu systemu udzielono pozwolenia na „rozsądny czas” w porównaniu z początkowo planowanymi trzema godzinami.

Kokkinos przypomniał wszystkim, że usługa ma na celu ułatwienie członkom społeczeństwa opuszczenia domu jako wyjątek i nie należy go nadużywać. Ostrzegł, że następne dwa dni będą miały decydujący wpływ na reakcję opinii publicznej i jeśli nastąpi nadużycie, ograniczenia zostaną zaostrzone.

Na przykład władze mogą ograniczyć liczbę osób, które mogą codziennie korzystać z usługi. Mogą też ograniczyć czas przydzielony każdej osobie, w zależności od wybranej kategorii – może to utrudnić niektórym ludziom, na przykład mieszkańcom wsi, którzy potrzebują więcej czasu na wizytę w aptece czy podróż do sklepu.

Policja twierdzi, że do wczoraj wieczorem pouczono 414 osób, które poruszały się bez odpowiednich dokumentów. Od dziś policja ma karać mandatem w wysokości 150€.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!