fbpx
EnglishGreekPolishRussian

Sypie się system komputerowy GESY

Posiadacze dwóch obywatelstw mają problemy z rejestracją do systemu GESY czyli tutejszej kasy chorych. Problem przy rejestracji ma także wielu Polaków.

Okazuje się, że system, który już w przyszłym miesiącu ma działać pełną parą ma wiele luk. Athos Tsinontides – pełniący obowiązki dyrektora powiedział, że system jest uzupełniany o dodatkowe funkcje i powinien działać pełną parą już wkrótce. Głównym problemem jest transfer danych pomiędzy dotychczasowym systemem a nowym.

System rozpoznaje tylko znaki łacińskie, więc osoby ze starymi cypryjskimi dowodami osobistymi, których nazwiska są napisane tylko w języku greckim, nie mogą dokończyć procesu rejestracji. Podobnie jest zresztą z osobami o podwójnym obywatelstwie (system pozwala na podanie tylko jednego) wreszcie, niektórzy posiadacze MEU1 (pozwolenie na pracę) i MEU3 (zezwolenie na pobyt stały) nie są w stanie ukończyć procesu rejestracji. Jak zauważyli informatycy problem nasila się w stosunku do osób, które mają numery ARC czyli między innymi yellow slipów a więc także większości Polaków.

Przypomnijmy, że rejestracji można dokonywać tylko elektronicznie na stronie

www.gesy.org.cy

System zacznie działać w pełni już 1. czerwca 2019 roku w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej natomiast w przyszłym roku ruszy systemowa opieka wtórna.

[bar group=”836″]

Skomentuj

Więcej w tej tematyce

Turcja znosi wizy dla Polaków

Rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych Republiki Tureckiej Hami Aksoy, w wydanym 20 lutego 2020 roku oświadczeniu poinformował, że jego rząd postanowił znieść wymóg wiz dla obywateli niektórych państw europejskich.  Postanowienie o zniesieniu wiz wchodzi w życie od poniedziałku 2

Czytaj Dalej

contact us and book the tour of your dreams


No posts found!

×