Święto Migdałowców

Na Cyprze kwitnące drzewa migdałów to jedno z pierwszych oznak nadchodzącej wiosny i zmiany pogody

Drzewo migdałowe niesie ze sobą również tradycje i legendy dla wielu narodów. Dla starożytnych Greków migdałowiec symbolizował nadzieję i odrodzenie natury, dla Chińczyków kojarzony jest z kobiecym pięknem. 

Trzy wioski, które są dumnymi domami dla drzew migdałowych, przygotowują uroczystości z okazji ich kwitnienia.

Wieś Limnitis słynie z drzew migdałowych i od 16 lat organizuje Święto Drzewa Migdałowego. W tym roku całodzienne wydarzenie nadchodzi w niedzielę w społeczności. Od 11:00 do 16:00 centrum Limnitis wypełni się muzyką na żywo, straganami prezentującymi tradycyjne przysmaki na bazie migdałów.

Odbędzie się malowanie twarzy, tańce ludowe, konkurs tsatista i inne typowe cypryjskie zajęcia.

Także w niedzielę przypada Święto Kwitnącej Migdały w wiosce Giolou w Pafos, która powraca po dwóch latach. Rada Gminy Giolou i Stowarzyszenie Ludowe Sta Xnaria tis Paradosis zaprezentują dzień pełen występów, tradycyjnych przekąsek i spacerów z przewodnikiem. 

Muzyka na żywo, piosenki, występy taneczne oraz stragany z jedzeniem i napojami zostaną ustawione w Szkole Podstawowej od godziny 11:00.

Inna wioska w Pafos także tego samego dnia będzie świętować drzewo migdałowe – społeczność Salamiou. Będzie to pierwsze święto drzewa migdałowego w wiosce, zatytułowane „Drzewo migdałowe, panna młoda zimy”. 

Od godziny 12.00 w Salamiou Environmental Center rozpocznie się bogaty program kulturalny.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!