fbpx

Świąteczne paczki nie dotarły na święta

Poczta robi co może, ale część paczek jeszcze nie dotarła na Cypr

Nie ma co ukrywać – większość zakupów online robiliśmy w ostatniej chwili. Z tego właśnie powodu przesyłki utknęły pomiędzy krajami wysyłki a Cyprem.

Skontaktował się z nami jeden z czytelników twierdząc, że zgodnie z systemem śledzenia przesyłek jego paczka już dwa tygodnie temu opuściła Polskę a nadal nie pojawiła się na Cyprze.

To gdzie jest ta paczka? W kosmosie?

pyta czytelnik

Postanowiliśmy to sprawdzić. Okazuje się, że poczty na całym świecie w momencie gdy przesyłka trafia już na lotnisko w systemie oznaczana jest jako “wysłana do kraju przeznaczenia”. Problem polega jednak na tym, że ona nadal czeka na lotnisku na wolne miejsce w samolocie.

Jak wyjaśniają pracownicy poczty cypryjskiej w okresie świątecznych połączeń lotniczych, które zabierają także przesyłki pocztowe, jest mniej i fizycznie jest mniej miejsca w samolotach. Samoloty są pełne pasażerów i ich bagaży a także przesyłek cargo nadawanych w pierwszej kolejności – na przykład żywności dostarczanej do sklepów. Paczki, szczególnie nadane te jako zwykłe czy nawet priorytetowe czekają na swoją kolej…

Pracownicy poczty cypryjskiej zapewniają, że jeżeli przesyłka dotrze na Cypr zostanie szybko dostarczona. W praktyce już następnego dnia po “wylądowaniu” w Larnace jest dostępna w punktach odbioru na wyspie lub dostarczana do domu.

Pamiętajcie więc, żeby zamawiać prezenty wcześniej…


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!