fbpx

Supermarkety będą zamknięte – piekarnie i kioski nadal otwarte

Jak już wcześniej informowaliśmy, zgodnie z wprowadzonym dekretem, wszystkie supermarkety, w każdą niedzielę będą zamknięte. Z takim rozwiązaniem nie zgadza się Marios Antoniou, sekretarz generalny Cypryjskiego Stowarzyszenia Przedsiębiorstw Handlu Detalicznego.

W rozmowie z Philenews stwierdził, że decyzja rządu jest całkowicie niezrozumiała z powodu innych środków, które rząd podejmuje w walce z pandemią. Jego zdaniem w normalne dni robocze widać kolejki w sklepach, teraz gdy pozostaną one w soboty zamknięte sytuacja w piątki i soboty bardziej się skomplikuje i kolejki wydłużą się jeszcze bardziej.

Z kolei stowarzyszenie zrzeszające właścicieli małych sklepów (kiosków) opublikowało listę artykułów jakie mogą być sprzedawane w tych punktach. Na tej liście znajduje się praktycznie wszystko począwszy od papierosów , przez artykuły chemiczne aż do szeroko rozumianych artykułów spożywczych.

Zastanawiające jest dlaczego ministerstwo zdecydowało o zamknięciu supermarketów w niedziele – w końcu, z naszego, laickiego punktu widzenia, robienie zakupów na dużych powierzchniach jest dużo bezpieczniejsze niż w małych sklepikach do których mogą wejść zaledwie dwie, trzy osoby.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!