Styczeń najtrudniejszy dla branży turystycznej

Obłożenie restauracji w styczniu wyniosło zaledwie 30% – to jeden z najtrudniejszych miesięcy w roku dla branży turystycznej

Szef stowarzyszenia właścicieli sektora hotelarskiego (Osika) Neophytos Thrasivoulou powiedział, że frekwencja w centrach rekreacji w całym kraju wynosi obecnie około 30 procent, co czyni styczeń jednym z najtrudniejszych miesięcy zarówno dla branży restauracyjnej jak i hotelarskiej.

Thrasyvoulou dodał również, że obie branże borykają się z niedoborami kadrowymi.

„Niedobory kadrowe w ośrodkach wypoczynkowych nękają branżę gastronomiczną przed rozpoczęciem sezonu turystycznego” – powiedział szef stowarzyszenia Cypryjskiej Agencji Informacyjnej (CNA), dodając, że konieczna jest znacząca zmiana w polityce zatrudniania cudzoziemców z krajów trzecich krajów, ponieważ opuszczają Cypr i udają się do innych krajów europejskich, w których brakuje siły roboczej.

„Po 6 stycznia ruch turystyczny spadł” – powiedział Thrasyvoulou, dodając, że na tym etapie wiele przedsiębiorstw zostało zamkniętych.

Zauważył jednak, że liczba pracowników i frekwencja w lutym będą lepsze ze względu na Walentynki. Zapowiadany jest także wzrost liczby turystów odwiedzających wyspę począwszy od marca.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!