fbpx

Student ma studiować!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zaproponowało ustawę mającą na celu dalsze ograniczenie „fałszywych studentów”

Ustawa przewiduje również karę do 250000€ i 15 lat więzienia dla agencji lub osób, które pomagają obcokrajowcom w uzyskaniu wjazdu na Cypr pod fałszywym pretekstem podjęcia studiów wyższych – gdy ich prawdziwym zamiarem jest praca lub inne czynności, takie jak „pozorowane małżeństwa”. Właściciele i dyrektorzy kolegiów byliby również odpowiedzialni za zgłaszanie uczniów, którzy „zanikają” – na przykład systematycznie nie przychodzą na zajęcia lub całkowicie rezygnują – w ciągu 30 dni.


Wiele osób z całego świata ubiega się o studia na Cyprze i uzyskuje wizy studenckie, które gwarantują łatwy dostęp do Europy


W ciągu ostatniego roku rząd przeprowadził liczne kontrole, aby przeciwdziałać wzrostowi liczby studentów przybywających na Cypr rzekomo w celu podjęcia studiów, ale ostatecznie ubiegających się o azyl.

Zahamowanie wizowe wprowadzone przez rząd miało na celu ograniczenie liczby cudzoziemców, którzy mogliby być zapisani na każdą uczelnię, co spotkało się z protestami niektórych uczelni. Stowarzyszenie prywatnych instytucji szkolnictwa wyższego stwierdziło , że utracono miliony – uczelnie zwróciły już setki tysięcy euro studentom, którzy opłacili swoje czesne.

Wnioski o azyl z tych krajów będą uznawane za oczywiście bezzasadne i odrzucane w trybie przyspieszonym, chyba że dana osoba przedstawi konkretny dowód, że rzeczywiście jest zagrożona w swoim kraju pochodzenia. Wstępna lista 21 „bezpiecznych” krajów, która może być okresowo zmieniana, przedstawia się następująco: Albania, Czarnogóra, Serbia, Macedonia Północna, Bośnia i Hercegowina, Gruzja, Ghana, Indie, Bangladesz, Pakistan, Sri Lanka, Wietnam , Filipiny, Nepal, Maroko, Algieria, Tunezja, Senegal, Gambia, Egipt i Nigeria.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!