fbpx
  • Paphos 10'C 🌥
  • Limassol 10'C 🌧
  • Nicosia 10'C 🌥
  • Larnaca 10'C 🌥
EnglishGreekPolishRussian

Strzały w Agia Napie – cztery osoby w szpitalu (aktualizowany)

Sobotniej nocy w Agia Napa doszło do próby zabójstwa. Cztery osoby, jedna kobieta i trzech mężczyzn, przebywają w szpitalu w bardzo ciężkim stanie. 

Z raportu policji wynika że zamaskowana postać przechodząc obok restauracji przy Alei Krio Nero wyciągnęła nagle broń i oddaje strzały w kierunku klientów.

Policja przypuszcza się że był to mężczyzna i mógł opuścić miejsce zajścia na motorze. Na filmie widać jednak, że mężczyzna poruszał się pieszo.

Policja bada sprawę. Ofiary są prawdopodobnie przypadkowe, a celem był biznesmen, który wcześniej opuścił restaurację. Cypryjskie media twierdzą, że celem ataku mógł być Costas Kritikos, biznesmen i były prezes klubu piłkarskiego w Ayia Napa.

Na miejsce przestępstwa udał się również szef cypryjskiej policji.

Jak poinformował w niedzielę we wczesnych godzinach południowych, znaleziono już broń której strzelec użył. Jest to Kałasznikow – znaleziono go na terenie Muzeum Thalassa. Z broni oddano 25 strzałów.

Szef policji poinformował także że przesłuchano już część świadków. Na podstawie ich zeznań policjanci wstępnie ustalili potencjalnego sprawcę.

Minister sprawiedliwości powiedział, że otrzymał zapewnienie od szefa policji, że próba zabójstwa w Ayia Napie rano zostanie w pełni rozwiązana.

Z OSTATNIEJ CHWILI:

Policja zatrzymała 38. letniego Cypryjczyka z Larnaki. Na chwilę obecną nie są znane żadne dodatkowe informacje w tej sprawie.

Skomentuj

Więcej w tym temacie:


No posts found!