Strażacy wzywani na pomoc w niesieniu zakupów

Starsze osoby wzywają strażaków aby Ci pomogli im wnieść do domów zakupy

Starsi uchodźcy proszą straż pożarną o pomoc w wniesieniu artykułów spożywczych na górę ze względu na brak wind – taką informację uzyskała komisja ds. uchodźców Izby Reprezentantów.

Mowa tu o osobach, które uciekły podczas najazdu tureckiego z północy pozostawiając tam cały swój dobytek i mieszkają teraz w państwowych budynkach.

Po posiedzeniu komisji parlamentarzyści wezwali do przedłużenia programu instalacji wind.

Przewodniczący komisji i poseł do parlamentu Akel Nikos Kettiros wyraził obawy dotyczące zawieszenia instalacji wind w budynkach mieszkalnych dla uchodźców, nazywając to „bezprecedensowym i błędnym posunięciem”.

Kettiros przedstawił również statystyki dotyczące instalacji wind, wskazując, że poprzedni rząd zainstalował jedynie 22 windy w ciągu dziesięciu lat. Podkreślił, że na montaż wind czeka jeszcze 206 apartamentowców.

Posłanka Disy Rita Superman powiedziała, że ​​program instalacji wind został wstrzymany, ponieważ stanowi część szerszego programu przebudowy. Przyznała jednak, że sytuacja jest problematyczna, ponieważ dotyka osoby starsze, które muszą wzywać straż pożarną o pomoc w wniesieniu zakupów do mieszkań.

Wezwano rząd do wykazania się większą elastycznością i wrażliwością, wzywając go do nadania priorytetu instalacjom wind w obszarach o natychmiastowej potrzebie.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading