Strajkują nauczyciele na północy

Nauczyciele są przeciwko wprowadzeniu regularnych zajęć popołudniowych

Nauczyciele w 19 szkołach Turków cypryjskich rozpoczęli strajk w związku z trwającym sporem dotyczącym decyzji „ministerstwa edukacji” północy o wprowadzeniu regularnych zajęć popołudniowych.

Przewodnicząca cypryjskiego tureckiego związku nauczycieli szkół średnich (KTOEOS) Selma Eylem powiedziała, że ​​strajk został zorganizowany „aby podzielić się ze społeczeństwem problemami, których doświadczyli” we wszystkich szkołach na północy. Dodała, że ​​we wszystkich szkołach odbędą się strajki stopniowe, a w najbliższych dniach strajkować będą nauczyciele pozostałych szkół.

Skrytykowała decyzję „ministerstwa” o „przejściu na kształcenie w pełnym wymiarze godzin bez żadnego przygotowania i działaniu z mentalnością: «dam radę, to się stanie»” i stwierdziła, że ​​obecne rozkłady zajęć „spowodują chaos w edukacji i zapewnią bezpieczeństwo” i problemy żywieniowe.”

Powołując się na przykłady z liceum Meral i Vedat Ertungu, stwierdziła, że ​​na placu zabaw nie było dozorcy, bramy, miejsca do siedzenia dla dzieci, cienia i „tylko mała stołówka dla 500 dzieci”.

W rezultacie – dodała – dzieci będą głodne, jeśli zostaną zmuszone do pozostania w szkole przez cały dzień, zwłaszcza biorąc pod uwagę sytuację finansową wielu rodziców.

Ponadto stwierdziła, że ​​klasy są przepełnione do tego stopnia, że ​​„nie można zapewnić skutecznej edukacji”, a liczebność niektórych klas w niektórych szkołach przekracza obecnie 40 uczniów.

Sekretarz generalny związku Tahir Gokcebel wezwał „ministra edukacji” Nazima Cavusoglu do rezygnacji, twierdząc, że „nie ma on nic do zaoferowania w zakresie edukacji”.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading