Strajk w hotelach przyniósł efekt

Na kilka godzin musieli zaprzestać obsługi gości aby hotel zgodził się na spełnienie postawionych przez pracowników żądań.

Strajkowali już wcześniej, jednak nie zrobiło to wrażenia na właścicielach trzech hoteli w Pafos. Postanowili więc powtórzyć strajk w tedy, gdy obłożenie placówek wyraźnie wzrosło.

Tym razem wystarczyło kilka godzin przerwy w pracy aby osiągnąć skutek.

Około 200 pracowników trzech hoteli w Pafos porozumiało się z pracodawcami w sprawie zasiłku na koszty utrzymania (CoLA). Pracownicy zaimprowizowali wczoraj rano strajk, żądając od pracodawców wypłaty CoLA i przestrzegania układu zbiorowego.

W czwartek rano po prostu odeszli od pracy i wyszli przed hotele z transparentami „Ręce precz od CoLA” i „CoLA dla wszystkich”.

Zgodnie z umową zawartą tego samego dnia, firma zarządzająca trzema hotelami zobowiązała się na piśmie do wypłaty CoLA wraz z kwietniowymi wynagrodzeniami plus 1,5-procentową ustawową podwyżkę.

Nikos Savvides, związkowiec z PEO, wyraził zadowolenie z rozwoju, ale powiedział, że pięć kolejnych hoteli wstrzymuje się z CoLA.

Wielu hotelarzy w Pafos, którzy od stycznia powinni byli płacić CoLA i podwyżki przewidziane w układzie zbiorowym, a którzy odmówili tego, jest powoli zmuszanych do ich w wyniku nacisków, a także improwizowanych przestojów w pracy ze strony zirytowanego personelu.

Okazuje się więc, że nie ma co straszyć strajkami lub strajkować w martwym sezonie. Wystarczy na kilka godzin odejść od obsługi gości kiedy trwa sezon i nagle wszystkie problemy stają się rozwiązane…


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading