Strajk w Hellenic Banku

W poniedziałek bank powinien być czynny także po południu – bankowcy ogłosili jednak strajk

Pracownicy Hellenic Bank ogłosili trzygodzinną przerwę w pracy, która odbędzie się w poniedziałek.

Według zapowiedzi związku pracowników banków (Etyk), strajk odbędzie się w godzinach 15:00–18:00, aby „przekonać kierownictwo Hellenic Bank, że musi szanować układy zbiorowe i instytucje pracy”.

Związek domaga się, aby pracownicy byli traktowani jako spójna grupa „z takimi samymi warunkami pracy, bez dyskryminacji i bez różnic w zakresie praw”.

„Wszyscy zjednoczeni i sumienni z determinacją możemy osiągnąć nasz ostateczny cel, jakim jest poszanowanie umów i to, aby każdy pracownik otrzymywał godziwe wynagrodzenie, na równych warunkach, stosownie do doświadczenia i odpowiedzialności za powierzone zadania” – czytamy w komunikacie.

Pracownicy mają również prawo do udziału w nadwyżkach zysków banku powstałych w wyniku przejęcia spółki, a także tych oczekiwanych w 2023 r. – stwierdził związek.

„Kiedy Hellenic Bank poniósł straty, ponieśli je pracownicy – ​​teraz, gdy ma on nadwyżki zysków, oczekuje się i sprawiedliwe jest, że nastąpi bezpośrednie lub pośrednie przywrócenie pracownikom obniżek wynagrodzeń” – napisał związek.

Poniedziałek jest jedynym dniem tygodnia kiedy w okresie zimowym banki pracują także popołudniami – i właśnie wtedy ogłaszają strajk.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading