fbpx

Strajk obejmie całą gospodarkę

Związkowcy podali więcej szczegółów na temat planowanego strajku generalnego


Trzygodzinny strajk w sprawie zasiłku z tytułu kosztów utrzymania (CoLA), który odbędzie się w przyszły czwartek, odbędzie się między południem a godziną piętnastą, poinformowały w piątek uczestniczące w nim związki zawodowe.

Ogólnokrajowy strajk ma na celu pełne przywrócenie CoLA po impasie po dyskusjach między ministrem pracy Kyriacosem Koushosem, związkami zawodowymi i organizacjami pracodawców.

W piątkowym ogłoszeniu wyszczególniono, że protesty odbędą się we wszystkich dzielnicach o godzinie 13:00.

Manifestacja w Nikozji odbędzie się w pobliżu ministerstwa finansów i skieruje się w stronę zastępcy ministerstwa pracy i opieki społecznej, podczas gdy demonstracja w Limassol odbędzie się w urzędzie okręgowym – podobnie jak demonstracje w Pafos i Larnace. Paralimni odbędą się w powiatowym urzędzie pracy i pomocy społecznej.

W strajku wezmą udział pracownicy państwowi i prywatni. Wśród uczestniczących związków są Peo, Sek, Pasydy, Deok, Oelmek, Poed, Oltek, SAK, Pasyki i inni.

Około 25 do 30 procent pracowników sektora prywatnego jest stroną układów zbiorowych i kwalifikuje się do korekt CoLA.

Pracownicy domagają się stopniowego pełnego przywrócenia CoLA , podczas gdy pracodawcy powiedzieli, że chcą nadal płacić 50 procent CoLA, tak jak to miało miejsce w ciągu ostatnich pięciu lat.

Dodatek socjalny, realizowany od 1944 r., został zawieszony po kryzysie w 2013 r. i częściowo przywrócony w 2018 r. Związki zawodowe i organizacje pracodawców przystąpiły do ​​dyskusji po wygaśnięciu porozumienia zawartego w lipcu 2017 r., na mocy którego pracodawcy płacili 50 tys. procent CoLA.


Zostaw swój komentarz:



Więcej w tym temacie:




error: UWAGA: Zakaz kopiowania!