fbpx

Strajk na lotnisku w Larnace

Drogi dojazdowe mogą zostać zablokowane

Stowarzyszenia taksówkarskie „Saint Christopher” i „Phinikoudes” poinformowały, że 29.03.2018 r. o godzinie 8:00 odbędzie się strajk taksówkarzy. Nie wykluczają oni blokady dróg dojazdowych do terminala.

Niestety, taksówkarze od dłuższego już czasu nie mogą dojść do porozumienia z władzami państwowymi. Wiadomo o co chodzi – o pieniądze. Taksówkarze sprzeciwiają się nielegalnym, z ich punktu widzenia, firmom dowożących pasażerów na lotniska, zależy im także aby uznać taksówki jako część transportu publicznego a także samochodom prywatnym, którzy przywożą pasażerów.

Taksówkarze zarabiają coraz mniej, szczególnie ci, którzy jeżdżą na lotniska. Rozbudowanie systemu taniej komunikacji publicznej spowodowało to, że mają oni coraz mniej klientów. Większość pasażerów woli poczekać kilkanaście minut na autobus do Limassol czy Larnaki i zapłacić mniej niż 10€ niż płacić taksówkarzowi 50€.

Czasy się zmieniają. Jeszcze kilka lat temu aby dostać się na lotniska trzeba było prosić znajomych lub wzywać taksówkę. Teraz taniej jest wynająć samochód wprost z lotniska niż zapłacić za jeden kurs do hotelu.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!