Strajk komunikacji miejskiej w Limassol – przełożony

Jutrzejszy, 24. godzinny strajk został przełożony

Jak poinformowały związki zawodowe pracowników komunikacji miejskiej w Limassol (EMEL), planowany na jutro strajk komunikacji miejskiej został przełożony na wtorek 6. lutego 2018 roku.

Przedstawiciel pracowników przeprosił wszystkich pasażerów za niedogodności związane z planowanym strajkiem, zaznaczył jednak, że akcja protestacyjna będzie się rozszerzać do momentu całkowitego wprowadzenia układu zbiorowego z 2013 roku. To wtedy w związku z szalejącym na Cyprze kryzysie pracownicy zgodzili się na ograniczenie swoich przywilejów pracowniczych maksymalnie do 2015 roku. Jednak mimo upływu lat firma nie wróciła do starych zasad twierdząc, że podpisana umowa z ministerstwem nie zapewnia im wystarczających wpływów aby sprostać w pełni zapisom układu zbiorowego.

Powodem przesunięcia strajku są wciąż trwające rozmowy z ministerstwem, które ze względu na niedzielne wybory zostały zawieszone.

Mamy nadzieję, że się dogadają i do strajku ostatecznie nie dojdzie. Będziemy Was informować na bieżąco o sytuacji w Limassol.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading