fbpx

6 marca 2020, godzina 11:00 – strajk kobiet

Nie trzeba być feministką by nie być zadowolonym z nierówności płac. Szczególnie gdy kobieta i mężczyzna pracują się na tym samym stanowisku.
Płace czasem znacząco się różnią.

“Einai i ora.” It’s time. Nadszedł czas. Czas na sprawiedliwe płace. Czas na równość w wybieraniu centrów decyzyjnych instytucji, czas na zerową tolerancję seksizmu, dyskryminacji i stereotypów płciowych, czas na zaprzestanie przemocy w rodzinie, gdzie zawsze ofiarą jest słaba płeć.

Einai i ora to nowo powstała inicjatywa promująca prawa kobiet i mająca doprowadzić do publicznego dialogu na temat poważnych nierówności ich kosztem.

By jednak coś osiągnąć należy zaznaczyć swoją obecność przez swoja nieobecność i zaprzestanie pracy na tylko jedną godzinę. 

W piątek, 6 marca 2020, wszystkie pracujące kobiety na Cyprze proszone są o zaprzestanie swych obowiązków na jedną godzinę, od 11:00 do 12:00. Jest to pierwsza taka inicjatywa na Cyprze, a czy zostanie potraktowana poważnie, zależy tylko od kobiet.

Czy jesteś nauczycielem, czy kelnerką, czy może zajmujesz się dziećmi. Wyjdź przed dom, wyjdź z biura i pokaż swoją solidarność.

Czy nasze Czytelniczki wchodzą do gry? Co myślicie o tym pomyśle?

A jakie zdanie mają Panowie?


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!