Statystyki nieznane…

Tak naprawdę chyba nikt nie wie ile osób mieszka na obszarach okupowanych – różne źródła, różne informacje

Są pytania, na które wbrew pozorom, nie ma poprawnej i jednej odpowiedzi. Jedno z nich jest wciąż zadawane na obszarach okupowanych: ile osób tam mieszka?

Instytut statystyczny północy opublikował prognozę populacji za rok 2022, twierdząc, że na północy mieszka zaledwie 399 727 osób. Ta prognoza znacznie odbiega od szacunków dokonanych przez innych przedstawicieli polityki Turków cypryjskich.

Przedstawiciel rządzącej partii DP „MP” Serhat Akpinar powiedział na początku tego miesiąca, że ​​populacja północy wynosi milion, a w rozmowie z Cyprus Mail powiedział, że Północ „musi ograniczyć i zaprzestać” wydawania „obywatelstw”, aby powstrzymać rosnącą populację.

Przewodniczący Stowarzyszenia Turków cypryjskich Mukhtars, Akay Darbaz, powiedział, że populacja wynosi ponad milion. Powiedział, że doszedł do takich wniosków po serii rozmów przeprowadzonych z mukhtarami z całej północy i określił wzrost populacji na północy jako „przerażający”.

Publikacja instytutu statystycznego jest zbliżona do informacji przywódcy Turków cypryjskich Ersina Tatara, który w listopadzie podał, że oficjalna populacja północy wynosi 410 000 osób.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!