fbpx

Starożytna Salamina na sprzedaż

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Fragment posadzki ze starożytnej Salaminy został wystawiony na sprzedaż za pośrednictwem ebay za 85$ musiał nieźle poirytować Departament Starożytności.

Sprzedawca z Rosji próbował sprzedać fragment marmuru jako antyczny skarb – władze Cypru złożyły raport dotyczący tej sprawy.

Fundacja Walk of Truth powstała w celu ochrony dziedzictwa kulturowego, skontaktowała się z właścicielem przedmiotu na ebay i poprosiła o wycofanie konkretnego przedmiotu z aukcji.

„Naszym celem jest dowiedzieć się, kiedy i jak kawałek marmuru został zabrany z Salaminy i terenów okupowanych oraz kto jest przemytnikiem”.


Cypr jest trzecim krajem pod względem sprzedaży antyków na e-bay, wolontariusze fundacji pracują nad zidentyfikowaniem wszelkich skradzionych zabytków z Cypru lub innych krajów.

Cypr jest trzecim krajem pod względem sprzedaży antyków na e-bay, wolontariusze fundacji pracują nad zidentyfikowaniem wszelkich skradzionych zabytków z Cypru lub innych krajów.

Stanowisko archeologiczne Salamina znajduje się około sześciu kilometrów na północ od Famagusty, na okupowanej północy. Salamina była stolicą Cypru przez około tysiąc lat i zgodnie z tradycją została założona przez Teucera, syna Telamona, władcę greckiej wyspy Salamina, który przybył na Cypr po zakończeniu wojny trojańskiej w towarzystwie innych Greków. Najwcześniejsze znaleziska archeologiczne na tym stanowisku pochodzą z XI wieku pne.

Ostatecznie oferta została zablokowana przez ebay a o sprawie została poinformowana policja.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!