Starlink na Cyprze w 2023 roku

Starlink firmy SpaceX „wkrótce” pojawi się na Cyprze, a prace rozpoczną się w trzecim kwartale 2023 r.

Cypr jest obecnie jedną z ostatnich części UE bez Starlink, ale wkrótce ma się to zmienić, a firma wymienia wyspę jako jedno z kolejnych terytoriów, które uzyskają dostęp. Jak wynika jednak z publikowanej mapy północ wyspy nie jest uwzględniona w żadnych nadchodzących planach uzyskania dostępu do Starlink. 


Jak wynika z mapy, obszar strefy okupowanej nie jest przez firmę brany pod uwagę. W Turcji usługa ma się pojawić w 2024 roku.

Szerokopasmowy internet zdolny do obsługi przesyłania strumieniowego, gier online, rozmów wideo i innych. Wykorzystując zaawansowane satelity i sprzęt użytkownika w połączeniu z naszym głębokim doświadczeniem zarówno w operacjach kosmicznych, jak i na orbicie, Starlink zapewnia użytkownikom na całym świecie szybki internet o małych opóźnieniach – tak reklamuje się firma w sieci.

Usługa jest możliwa dzięki największej na świecie konstelacji wysoce zaawansowanych satelitów działających na niskiej orbicie okołoziemskiej.

Internet Starlink kosztuje teraz 599 USD z góry za zestaw startowy i miesięczny abonament za usługę w wysokości 110 USD.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading