fbpx

Starcia w obozie dla uchodźców

W przepełnionym ośrodku dla migrantów na Cyprze wybuchły starcia – policja użyła gazu łzawiącego, jak informuje cypryjska telewizja rannych zostało 20 osób.


.

Nad obozem unosiły się gęste kłęby dymu – jak twierdzą świadkowie widać było wiele osób, które uciekły z obozu. Zdaniem policji mieszkańcy opuścili obóz z powodu dymu w powietrzu aby móc oddychać.

Spalono kilka namiotów… sytuacja się uspokoiła – powiedział również Reuterowi rzecznik policji.

Według nieoficjalnych informacji walczyły ze sobą dwie grupy były nigeryjska oraz kongijska. Policja była zmuszona użyć gazu łzawiącego aby uspokoić mieszkańców.


Takie oto zdjęcia opublikował Philenews:


Mówiąc o starciach, które wybuchły w ośrodku recepcyjnym, szef policji Stelios Papatheodorou powiedział, że ostatnio zwiększono obsadę policji w Pournara i że starcia wybuchły w przeludnionym ośrodku dla migrantów.

Członkowie sił robią wszystko, co w ich mocy, aby chronić obszar oraz uchodźców i migrantów mieszkających w ośrodku recepcyjnym – powiedział.

Jeszcze wczoraj późnym wieczorem dziesiątki imigrantów zebrało się przed posterunkiem policji w Kokkinotrimithia i odmawiało powrotu do ośrodka.

Według policji przed komisariatem przebywa około 60 osób, które wyrażają obawę przed powrotem do Pournary po wczorajszych wydarzeniach – władze starają się ich uspokoić i załatwić sprawę.


Zostaw swój komentarz:Więcej w tym temacie:
error: UWAGA: Zakaz kopiowania!