fbpx
EnglishGreekPolishRussian
  • Limassol 27'C ☼
  • Nicosia 27'C ☼
  • Larnaca 29'C ☼
  • Ayia Napa 30'C ☼
  • Paphos 27'C ☼
  • Limassol 27'C ☼
  • Nicosia 27'C ☼
  • Larnaca 29'C ☼
  • Ayia Napa 30'C ☼
  • Paphos 27'C ☼

Sprywatyzują szpital wojskowy?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Jak informuje prasa, trwają rozmowy na temat eksploatacji szpitala wojskowego w Nikozji, między innymi dla usług Gesy, osób prywatnych, a nawet sprywatyzowanie ośrodka bez żadnych ustaleń co do jego przeznaczenia.

Jeśli chodzi o Gesy, byłoby to dobrym pomysłem, ponieważ nie wymaga to innych inwestycji w budowlankę. Budynek już stoi.

Amerykański Instytut AIMIS (Amerykański Instytut Chirurgii Minimalnie Inwazyjnej) jest w kontakcie z Ministerstwem Obrony Cypru w celu uzyskania koncesji i działania nowego dwukondygnacyjnego Szpitala Wojskowego 106 SNE zlokalizowanego w rejonie BMH (Szpital Wojskowy Nikozja). Zostało to potwierdzone przez kierownictwo American Institute, podczas gdy Ministerstwo Obrony przyznaje, że rozmowy miały miejsce, ale nie podjęto jeszcze żadnej decyzji
– to fragment oświadczenia partii AKEL, na podstawie informacji uzyskanych od Ministerstwa.

Ale Partia AKEL  ma do Rządu szereg pytań w sprawie  pomysłu eksploatacji szpitala wojskowego i co się okazuje, zainteresowanie wykazały nie tylko osoby fizyczne, ale także ich przedstawiciele zostali już oprowadzeni po terenie szpitala, którzy poddali to miejsce inspekcji.

Inwestorzy będący Cypryjczykami mieszkającymi w Stanach Zjednoczonych, są zainteresowani przejęciem szpitala i korzystaniem z niego według własnego uznania, lub przejęciem go i sprzedażą usług w Ministerstwie Obrony, służąc żołnierzom i oficerom, a nawet zrodził się  pomysł by połączyć prywatne korzystanie ze szpitala i jednocześnie sprzedać usługi rządowi.

AKEL pyta:
– Czy rząd ma jakieś przemyślenia lub decyzje o przekazaniu nowego szpitala wojskowego osobom fizycznym? A jeśli tak, to na jakich podstawach i według jakiej procedury?
– Czy przekazanie “w prywatne ręce” szpitala, który został ukończony pięć lat temu i kosztował obywateli Cypru dwa miliony euro, może być w jakikolwiek sposób uzasadniona?
– Czy rząd może przenieść szpitale publiczne do sektora prywatnego?

Jeśli tak jest nawet w myśleniu rządu, to oczywiście nie zrozumiał niczego z testu pandemicznego. To miejsce wymaga silnego publicznego systemu opieki zdrowotnej, a nie przekazywania szpitali osobom fizycznym.

Takie jest na chwilę obecną stanowisko partii rządzącej. A co wy o tym wszystkim myślicie? 


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!