Sprytny jak Cypryjczyk…

Skupowali stare samochody, rejestrowali i zgłaszali się po dotacje na zakup elektryków

Cypryjczyków nie da się „oszukać” i okazują się bardzo zaradni w oszukiwaniu systemu lub omijaniu luk pozostawionych przez ustawodawstwo.

Zamiast wycofać posiadane pojazdy w celu uzyskania dotacji państwa na zakup pojazdu elektrycznego w wysokości 10 000 – 12 000 euro, obywatele kupili tanie samochody o wartości 500-600 euro, które zadeklarowali do wycofania zgodnie z planem odpowiedniego programu rządowego, zachowując jednocześnie ten, który posiadali wcześniej, który prawdopodobnie powoduje większe zanieczyszczenie niż ten, który kupili za kilkaset euro.

Sprawę na światło dzienne wyciągnął Stavros Papadouris , poseł Ekologów , odnosząc się do tej kwestii podczas dyskusji nad budżetem Ministerstwa Transportu.

Zapytany o to przez „Philenews” powiedział, że tylko do niego zwróciło się czterech obywateli, którzy poprosili go o informowanie go o przyszłych dotacjach w przypadku „skasowania” dotychczasowego samochodu.

Papadouris nie ma wątpliwości, że powinien obowiązywać limit czasu, przez jaki pojazd musi być własnością, zanim ktoś pozbędzie się go w celu zezłomowania i otrzymania dofinansowania.

W ramach programów rządowych w latach 2020-2023 (do września) zakupiono 1912 pojazdów elektrycznych. Pojazdów prywatnych jest tylko 714, reszta to pojazdy użytkowe, a nawet motorowery.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading