fbpx

Spryciarze

Okazuje się, że inwestorzy nowego hotelu w Latsi postanowili za wszelką cenę obejść prawo. Niestety, to im się chyba nie uda.


Nowa inwestycja jest realizowana na obszarze chronionym i obowiązują dla niej specjalne obostrzone przepisy. Urzędnicy gminni wyrazili jednak zgodę na to, aby zamiast dozwolonych na tym obszarze dwóch pięter hotel mógł posiadać cztery piętra. Inwestycja jest praktycznie ukończona i lada chwila w hotelu powinni meldować się goście.

Podczas ostatniej kontroli okazało się, że pomimo specjalnego zezwolenia na budowę czterech pięter właściciel obiektu zbudował ich pięć! Podobnie stało się z całkowitą długością hotelu – w pierwotnych planach miał on mieć 80 metrów, a podczas ostatnich pomiarów okazało się, że ma 100 metrów!

Właściciel hotelu postanowił zadziałać zgodnie ze starą cypryjską zasadą – najpierw zrobi a potem postara się o zezwolenie. Urzędnicy gminni stanęli jednak okoniem i powiedzieli stanowcze NIE. Wydali nakaz doprowadzenia wyglądu budynku do stanu zgodnego z planami. Pomimo odwołania na podobnym stanowisku stoją urzędnicy ministerstwa. Budynek stoi a nie powinno go być, gdyż nie ma zatwierdzonych nowych planów.

Jesteśmy ciekawi jak skończy się ta historia. Co zrobi właściciel hotelu z jednym piętrem za dużo? Wyburzy?

Tripadvisor PL 728x90


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!