Sprawniej dla sprawnych inaczej

Cypr troszkę jeszcze kuleje jeśli chodzi o udogodnienia dla niepełnosprawnych.

Komisja Europejska oceniając postępy w tej sprawie za lata 2013-2015 znalazła tylko 4, spośród 60 wymogów, za zgodne z europejskimi standardami. Na Cyprze, w udogodnieniach dla niepełnosprawnych triumfuje Międzynarodowe Lotnisko w Larnace. Jeśli chodzi o urzędy, restauracje i inne lokale…niestety można się posikać w majtki. Dosłownie. Bo toalety zazwyczaj po krętych schodkach na górę w knajpkach.

Według planu, w służbach publicznych zatrudnione zostanie 10% osób sprawnych inaczej, ale niestety w niektórych z urzędów czy instytucji to chyba trzeba będzie pracować w pampersie.

Nie, nie.

To oczywiście żart.

Związek Osób Sprawnych inaczej już zaapelował do Rządu w tej sprawie. Wkrótce wszystkie urzędy wyposażone będą w przyjazne niepełnosprawnym toalety. Nie tylko dla pracowników, ale i dla interesantów. Do takiej toalety nie trzeba będzie jechać windą. Obowiązkowo toaleta na każdym piętrze.

W dostosowywaniu się do europejskich standardów dla osób niepełnosprawnych chyba kibicują też matki z wózkami. Bo co chodnik, to niestety, przerwa z szarpaniem.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading