fbpx

Sprawdzamy: testy po przylocie na Cypr

W wielu komentarzach powtarzane jest to samo pytanie: Co z tymi testami po przylocie na Cypr?

Zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami, osoby przylatujące na Cypr zobowiązane są do wykonania dwóch testów po przylocie: pierwszy wykonywany jest odpłatnie na lotnisku w Pafos (19€) i Larnace (15€) zaraz po wylądowaniu samolotu, drugi natomiast wykonywany jest w ciągu 72 godzin od wylądowania w dowolnym punkcie bezpłatnego testowania.


Z testów po przybyciu na Cypr zwolnione są jedynie osoby, które przyjęły dawkę przypominającą szczepionki – w przypadku szczepionek dwudawkowych trzeci zastrzyk, natomiast w przypadku szczepionki jednodawkowej – drugi zastrzyk.


Po 72. godzinach od wylądowania należy udać się do dowolnego punktu bezpłatnego testowania z dokumentem tożsamości i kartą pokładową z samolotu. Jak poinformowano nas w punkcie testowania akceptowany jest także CyprusFlightPass z danego lotu.

ZOBACZ TAKŻE:
>>> Gdzie wykonać darmowy test po przylocie? >>>

Do punktów testowania nie ma dużych kolejek i umiejscowione są w głównych punktach w każdym mieście.

Co ważne – nie trzeba czekać na wynik testu gdyż zostanie on nam przesłany za pomocą wiadomości sms, W wiadomości znajduje się link dzięki któremu będzie można wygenerować kod QR paszportu covid’owego.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie: