Sprawdzajcie biura podróży

Przed zakupem wycieczki w biurze lub w internecie warto sprawdzić, czy touroperator, z którym chcemy wybrać się na wakacyjny wyjazd działa legalnie. Sprawdzenie organizatora jest bardzo proste.

Należy wejść na stronę Ministerstwa Sportu i Turystyki www.turystyka.gov.pl i sprawdzić w sekcji podmioty czy taki organizator jest wpisany do rejestru co oznacza, że będziemy chronieni zgodnie z polskim prawem:

Wpisujemy w odpowiednie miejsce nazwę firmy – znajduje się ona na umowie przedwstępnej lub w zakładce o firmie jeśli kupujemy przez internet.

Jeśli dane biuro znajduje się w Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki i Pośredników oznacza to, że ma odpowiednie zabezpieczenia na wypadek upadłości – ma zabezpieczenie w postaci zabezpieczenia bankowego lub płaci ubezpieczenie na wypadek upadłości a także składki na tak zwany Fundusz Gwarancyjny. Składki na Fundusz Gwarancyjny są pobierane od klientów biura i wynoszą do 15 zł – dzięki temu mamy gwarancję, że w ciągu 30. dni, gdyby coś się stało, dostaniemy 100% zwrot pieniędzy za niewykorzystaną wycieczkę.

Sprawdzajcie – to Was nic nie kosztuje a może Wam naprawdę zaoszczędzić wielu niepotrzebnych stresów!


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!