fbpx

Spory o tacierzyński

Cypr wydłużył urlop macierzyński z 18 do 22 tygodni dla pracujących matek, które mają drugie dziecko oraz do 26 tygodni dla trzeciego i kolejnych dzieci.

5 listopada 2021 r. weszła w życie nowelizacja cypryjskiej ustawy o urlopach macierzyńskich (ustawa o ochronie macierzyństwa z 1997 r.).

Długo to trwało, bo aż 24 lata, zanim cokolwiek się zmieniło, a tymczasem zgodnie z rozporządzeniem europejskim uchwalenie ustawy o urlopie rodzicielskim ma nastąpić do sierpnia 2022 r., a Pani Minister Pracy, Zeta Aimilianidou, zapowiedziała, że ​​zostanie ona przedłożona Sejmowi wiosną 2022 r.

Propozycja ustawy dotyczy między innymi przedłużenia urlopu tacierzyńskiego do 26 tygodni czy dodatkowe dwa tygodnie tacierzyńskiego po urlopie macierzyńskim.


5 listopada 2021 r. weszła w życie nowelizacja cypryjskiej ustawy o urlopach macierzyńskich (ustawa o ochronie macierzyństwa z 1997 r.).


Wszystkie te propozycje wywołały burzę wśród członków Rządu. Że za drogo, że dlaczego dla ojca, kiedy ustawa jest o macierzyństwie.

Rzeczywiście urlop macierzyński, z definicji, jest to urlop przyznawany kobietom po porodzie. Celem urlopu jest odzyskanie sił po porodzie oraz opieka nad dzieckiem. Praktycznie we wszystkich krajach Europy urlop ten jest całkowicie płatny i ten tacierzyński miałby być również 100% płatny.

 ZOBACZ TAKŻE:
>>> Dłuższy macierzyński >>>

Co koniec końców postanowi Rząd, w kraju gdzie matki po czterech miesiącach wracają do pracy a opiekę nad dzieckiem zwykle przejmują babcie, zobaczymy. 


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!