fbpx

Spokojnie, półki pozostaną pełne

Zdaniem Andreasa Hadjiadamou szefa stowarzyszenia właścicieli supermarketów, nie ma powodu do niepokoju i półki w sklepach będą zapełniane na bieżąco. Jego zdaniem sklepy posiadają odpowiednie zapasy i są przygotowane na zwiększone zapotrzebowanie.

Zauważyliśmy, że ludzie zaczęli już zaopatrywać się w określone produkty, takie jak papier toaletowy i butelki z wodą. Jednak nie ma jeszcze paniki i nie sądzę, że będzie w najbliższych dniach.

Zdaniem Hadjiadamou wzrosło zapotrzebowanie na środki dezynfekujące – zwiększoną ich sprzedaż zanotowano już w ciągu ostatnich kilku dni, są dostępne nadal w magazynach i nadal dostarczane na bieżąco do sklepów.

Niestety, zupełnie co innego widać na półkach w Limassol (zdjęcia dostaliśmy od naszego czytelnika H3K’a):

Także w środę przywódca Turków cypryjskich Mustafa Akinci powtórzył swoje przesłanie, by uspokoić się, mówiąc, że nie ma powodu do paniki i wezwał wszystkich do zastosowania się do zaleceń ekspertów. Jego zdaniem nie ma potrzeby gromadzenia zapasów żywności lub środków medycznych – Turcy cypryjscy rzucili się do supermarketów, aby kupić niezbędne artykuły, takie jak papier toaletowy i środki dezynfekujące. Zdaniem Akinciego magazyny są pełne i nie ma powodów do robienia zapasów.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!