fbpx

Spis powszechny jest obowiązkowy dla wszystkich

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

1 kwietnia rozpoczął się w Polsce Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Potrwa on 6 miesięcy i jest obowiązkowy dla wszystkich Polaków.

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań to przeprowadzane raz na 10 lat. Ostatni spis powszechny przeprowadzany był w Polsce w 2011 roku.


Udział w narodowym spisie powszechnym jest obowiązkowy dla wszystkich obywateli Polski. Obowiązuje także wszystkie osoby, które w trakcie przeprowadzania spisu przybywają stale lub czasowo na terenie Polski, również te niemające miejsca zamieszkania. Odmowa wzięcia w nim udziału wiąże się z karą w wysokości do 5 tys. zł, zaś podanie nieprawdziwych informacji grozi karą do dwóch lat pozbawienia wolności.


Aby wziąć udział w spisie należy wejść na stronę https://spis.gov.pl/


Aby zalogować się do systemu, należy podać swój numer PESEL oraz nazwisko rodowe matki.

Portal jest bardzo intuicyjny, odpowiadamy na wszystkie pytania zgodnie ze stanem na dzień 31.03.2021 roku. W przypadku osób, które mieszkają na Cyprze należy podać ostatnie miejsce zamieszkania w Polsce.

Spis trwa do 30.09.2021 roku – do tego dnia wszyscy Polacy powinni wziąć w nim udział.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!