Speeeeeeed limits

Zarząd Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego na wniosek naukowców z Uniwersytetu Cypryjskiego ma przeanalizować czy przymykanie oczu na przekraczanie prędkości na autostradach aż do 20 km jest rzeczywiście uzasadnione. Autostradą, choć ograniczenie prędkości stanowi „100” możemy śmiało posunąć tuż obok drogówki która zatrzyma was dopiero wtedy, gdy przekroczycie prędkość 121 km/h. 

Zatem w jakim celu ktoś postanowił ograniczyć prędkość do stu?

Sprawa ma się podobnie do terenów zabudowanych. Niby 50, ale 70 nie zwraca niczyjej uwagi. 

Uniwersytet proponuje zatem ograniczyć prędkość do takiej, jaka widnieje na znakach i konsekwentne karanie za nieprzestrzeganie tych zasad. 

Cypr jest europejskim liderem w ilości wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym.

Jazda bez pasów i pod wpływem alkoholu jest traktowana zbyt pobłażliwie i w zasadzie, to chyba każdy kierowca musi przyznać-na jezdniach panuje samowolka.

Policja mało zaskakująca, wybiera zwykle te same miejscówki na kontrole prędkości. Nadjeżdżający z naprzeciwka kierowca szybciutko nam zasygnalizuje że przed nami niebezpieczeństwo, zatem zwolnij! Jeśli chodzi o alko, cóż, kontrole zwykle weekendowe, dopiero w okolicach zamknięć klubów nocnych. Wszystko zorganizowane bez absolutnie żadnej wyobraźni. 

Dlatego nic dziwnego że kierowcy czują się praktycznie bezkarni.

Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!