fbpx

Specjalny wysłannik ONZ rozmawiał z Anastasiadisem i Tatarem

Dwaj przywódcy wyrazili gotowość udziału w nieformalnym, pięciostronnym szczycie, aby omówić dalsze kroki w sprawie problemu cypryjskiego ze specjalną wysłanniczką sekretarza generalnego ONZ, Jane Holl Lute.

Przywódca Turków cypryjskich Ersin Tatar powiedział, że jest zdecydowany omówić rozwiązanie dwupaństwowe, Prezydent Nicos Anastasiades powtórzył swoją gotowość do wznowienia rozmów, które zakończyły się w Crans-Montanie w 2017 roku.

Po spotkaniu Rzecznik Rządu Kyriakos Kousios powiedział:

Prezydent poinformował Panią Lute o gotowości i determinacji naszej strony do udziału w nieformalnej konferencji, którą Sekretarz Generalny ONZ zwoła w ramach swojego mandat określony przez Radę Bezpieczeństwa ONZ.  
Prezydent powtórzył również i potwierdził stanowiska naszej strony w sprawie rozwiązania problemu cypryjskiego oraz wyraził gotowość do kontynuowania rozmów od momentu ich zerwania w Crans Montana.

W poniedziałek Jane Lute rozmawiała ze Specjalnym Przedstawicielem UNSG na Cyprze, Elizabeth Spehar i członkami zespołu ONZ, którzy zajmują się problemem cypryjskim.

Jak widzicie przywódcy obydwu stron zupełnie inaczej widzą kwestię rozwiązania problemu cypryjskiego.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!