Spar wchodzi na Cypr

Sieć supermarketów Spar działa już na Cyprze, na razie we współpracy z Ermes Department Stores – właścicielem takich sklepów jak Debenhams czy Superhome Center. Podobnie jak w innych krajach, Spar ma stać się największym detalistą, jeśli chodzi o niezależnych przedsiębiorców prowadzących supermarkety.

Spar Cyprus będzie nie tylko zarządzać własną siecią sklepów, ale również rozwijać się poprzez niezależnych przedsiębiorców. Pierwsze sklepy powinny otworzyć się w pierwszym kwartale 2018 r., a co najmniej 20 supermarketów powinno otworzyć swoje drzwi w ciągu najbliższych pięciu lat.

Wprowadzenie sieci Spar na Cypr zapewni wiodącym niezależnym sprzedawcom możliwość reagowania na rosnącą koncentrację na rynku przy jednoczesnym zaspokajaniu potrzeb zarówno lokalnych, jak i międzynarodowych klientów turystycznych – powiedział Tobias Wasmuht, dyrektor zarządzający Spar International.

Pomimo, że będziemy korzystać z globalnej sieci Spar i usług wsparcia, nie stracimy z oczu potrzeby wzmocnienia lokalnych producentów, dystrybutorów i sprzedawców detalicznych, mających duży wkład w lokalną gospodarkę. To nowe partnerstwo z firmą Spar to doskonała okazja do osiągnięcia tego celu, a my jesteśmy bardzo pewni nowego przedsięwzięcia – dodał Marios Shacolas z Ermes.

Na Cypr przybył Lidl ale odszedł Carrefour. Ciekawe jaka sieć teraz zwinie żagle gdy wejdzie Spar. Pozytywne jest to, że klienci będą mieli większy wybór produktów i, być może, niższe bardziej konkurencyjne ceny.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!