Spadły ceny licencji na taksówki

Teraz, licencję taksówkarza, można kupić już za 80000€ czyli 20000€ taniej niż pół roku temu

Ostatnie licencje taksówkarskie zostały wydane na Cyprze 22 lata temu, w 2002 roku. Taksówkarze jednak trzymają rękę na pulsie i ostrzegają, że w przypadku wydania nowych licencji podejmą zdecydowane kroki.

Zdaniem prezes zarządu Licensing Authority, Despiny Americanou, wciąż jednak rośnie liczba wniosków o nowe licencje…

Trudno się taksówkarzom dziwić – nowa licencja kosztowałaby około 1000€ a właśnie tyle kosztuje… miesięczny jej wynajem.

Ze względu na wzrost turystyki i liczby ludności istnieje zapotrzebowanie na nowe taksówki, dlatego zjawisko piractwa narasta – dodała prezes Urzędu.

Według niej wstępnie wydaje się, że potrzebne są nowe licencje. Jednak bez badania nie można podejmować decyzji. Jak zauważyła pani Americanou, badanie może wykazać, że nie są potrzebne żadne dalsze pozwolenia, ale podjęte zostaną inne środki regulacyjne.

Być może część zezwoleń zostanie wydana, jednak ich liczba i warunki zostaną ustalone na podstawie badania i opinii zainteresowanych stron.

Odpowiadając na pytanie, gdzie jest zapotrzebowanie na nowe licencje na taksówki, prezes Urzędu ds. koncesji stwierdził, że jeśli nowe licencje mają być wydawane, to należy to robić w sposób zrównoważony, czyli zobaczyć, gdzie jest większy popyt, gdyż oraz rodzaj potrzebnego transportu.
Dodała, że na przykład w Limassol obserwuje się wzrost populacji, w związku z czym zapotrzebowanie na licencje na taksówki może być większe niż w innej prowincji.

Wkrótce organ wydający zezwolenia ogłosi przetargi na przeprowadzenie badania dotyczącego taksówek miejskich na Cyprze w celu zidentyfikowania istniejących problemów w oparciu o istniejące ramy i zaproponowania rozwiązań, jak sobie z nimi poradzić i jak zmodernizować usługę.

Odnośnie możliwości wprowadzenia usługi typu uber, Americanou powiedziała, że ​​zawód taksówkarza jest zamknięty i dlatego nie mogą zostać wprowadzone tego typu usługi na Cyprze.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading