fbpx

Spadek cen na Cyprze, duży wzrost w Polsce

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Od lipca ubiegłego roku, na Cyprze odnotowywana jest deflacja czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce przekładający się na wzrost siły nabywczej pieniądza

Eurostat opublikował dane za styczeń 2021 – wynika z nich jednoznacznie, że na spadek cen na Cyprze wyniósł 0,8%. Zobaczcie:


Statystycznie, największy spadek cen odnotowano w Grecji (2,4%), natomiast największą inflację w styczniu 2021 roku odnotowano w Polsce (3,6%).

Inflacja jest powszechnym wzrostem cen, a nie z podwyżkami dotyczącymi tylko niektórych dóbr. Kiedy dochodzi do inflacji, za tę samą kwotę można kupić coraz mniej. Innymi słowy, inflacja powoduje, że z czasem wartość naszych pieniędzy spada.

Podczas wyliczeń wzięto pod uwagę zmianę cen żywności, koszty utrzymania mieszkania, transport (w tym paliwa do środków transportu), koszty rekreacji i kultury, napoje alkoholowe i wyroby tytoniowe a także restauracje i hotele.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!