Spadają ceny paliw

Różnica w cenie paliw na różnych stacjach w tym samym mieście wynosi ponad 20 centów na litrze.

Według reportażu emitowanego na Cybc, od 12 lipca do dnia dzisiejszego cena litra benzyny spadła średnio o 17 centów, a oleju napędowego o 11 centów. Tylko wczoraj nastąpił największy spadek cen o 7,5 centa za litr.

Ze swojej strony Loukas Aristodemou, prezes pancypryjskiego stowarzyszenia konsumentów i jakości życia, zaprosił kierowców do wyszukiwania najtańszych stacji benzynowych w Internecie – pełny, na bieżąco aktualizowany cennik paliw na cypryjskich stacjach benzynowych znajduje się na rządowej stronie tutaj.

Dziś najtańsze paliwo jest dostępne na przedmieściach Nikozji w Aglandzia na stacji Fill N Go (1,575€ – bezołowiowa i 1,818€ olej napędowy) natomiast najwięcej zapłacicie na stacji EKO w centrum stolicy (1,794€ bezołowiowa i 1,924€ za olej).

Jak widzicie w tym samej okolicy różnica w cenie może wynieść nawet ponad 20 centów za litr!

Dobra wiadomość jest taka, że jak twierdzą cypryjskie media na wyspę płynie już paliwo, które będzie sprzedawane jeszcze w niższej cenie.

Przypomnijmy, że Cypr nie posiada własnej rafinerii paliw – importuje gotowe produkty naftowe z innych krajów – głównie z Izraela.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading