Spadają ceny paliw, a mogą spaść o kolejne 0,05€ za litr

Spadają ceny paliw, a mogą spaść o kolejne 0,05€ za litr

Parlamentarzyści uzgodnili ustawę obniżającą ceny paliw

Na szczęście ceny paliw w listopadzie spadły co odczuliśmy już na stacjach benzynowych. Oczywiście mogłyby być jeszcze tańsze, ale obniżka o 0,072€ za litr w przypadku bezołowiówki i 0,048€ za litr w przypadku oleju napędowego pozwala nam na mały oddech na stacjach benzynowych.

Parlamentarzyści złożyli już projekt ustawy, dzięki której ceny paliw spadną jeszcze przed świętami o kolejne 0,05€ za litr. Ustawa, będąca częścią szerszego pakietu socjalnego uzgodnionego przez przewodniczącego Diko Nicolasa Papadopoulosa z rządem i rządzącym Disy, jest obecnie konsultowana w ministerstwie finansów. W ustawie zapisano nie tylko obniżenie podatku od paliw, ale także podwyżki najniższych emerytur średnio o 50€.

Wiadomo już co o ustawie myśli ministerstwo finansów. Jego szef Harris Georgiades powiedział, że jest przeciwnikiem obniżki podatku paliwowego i jego zdaniem lepiej będzie obniżyć podatek od depozytów bankowych. Rzecznik prasowy Diko, Athos Antoniades, powiedział jednak, że parlamentarzyści są gotowi zaakceptować projekt przepisów tak szybko jak to jest tylko możliwe aby weszła w życie jeszcze przed Bożym Narodzeniem.

Parlamentarzyści szykują nam prezent gwiazdkowy…

Skomentuj