fbpx

Solaris wygrał przetarg na Cyprze!

Nie zawracalibyśmy Wam głowy wynikami tego przetargu, ale z uwagi na to, że pojawił się w nim polski element uważamy, że warto Was o tym poinformować.

Grecki “maluch”

Cypryjskie Ministerstwo Transportu, po ostatnich strajkach w Pafos, zapowiedziało “hurtowy” zakup autobusów. Dotychczas, każde miasto miało swój park autobusowy. W Limassol jeżdżą autobusy wyprodukowane w Chinach, a w Nikozji niemieckie Mercedesy. Już wkrótce ma to się zmienić.

Do przetargu stanęło jak zawsze kilka firm, ale najistotniejsze jest to, że wygrał nasz polski Solaris. W ciągu najbliższych 9. miesięcy dostarczy na Cypr 10 Solarisów Urbino 8 (takie 8. metrowe “maluchy” jeżdżą na przykład w Grecji) a także 20 Solarisów 10,5 (standardowy 10,5 metrowy autobus na co dzień spotykany w Polsce – będzie to jednak wersja dwudrzwiowa). Obydwa rodzaje autobusów będą oczywiście wyprodukowane specjalnie dla cypryjskich potrzeb w nowej wersji nadwozia. Autobusy będą wyposażone oczywiście w klimatyzację oraz automatyczną skrzynię biegów. Zgodnie z warunkami przetargu każdy autobus będzie posiadał tablice elektroniczne określające kierunek jazdy oraz system lokalizujący autobus GPS. Wartość zamówienia to 17 mln €.

Maltański Solaris

Przypomnijmy, że Solaris ma już doświadczenie w produkcji autobusów lewostronnych. Sprzedał takich już kilkanaście sztuk na Malcie. Nie są one jednak zbyt ładne, te cypryjskie mają podobno robić wrażenie.

Nie możemy się już doczekać. W końcu Polska jest potęgą w produkcji autobusów.Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!