Snajperski strzał w Nikozji

Po morderstwie w Limassol wczoraj doszło do kolejnego w Nikozji. Czyżby gangsterskie porachunki?

Trwa spotkanie na najwyższym szczeblu szefów policji CID z Nikozji i Limassol, którego celem jest pomoc w ściganiu sprawców dwóch morderstw dokonanych z zimną krwią w ciągu 48 godzin. Morderstwa wzbudziły podejrzenia policji w związku z możliwą zemstą, a policja oświadczyła, że ​​jest w stanie najwyższej gotowości, chociaż nie ma dalszych informacji na temat spodziewanych incydentów.

W środę rano policja wszczęła intensywne śledztwo w sprawie morderstwa Alexisa Mavromichalisa, który zmarł po wczorajszym postrzeleniu w swoim domu w Nikozji. Trwa także dochodzenie w sprawie strzelaniny w Limassol, w której w poniedziałek zginął 55-letni Thanasis Kalogeropoulos.

Według policji 45-letni Mavromichalis, alias Alexoui, został postrzelony pojedynczą kulą około godziny 21:00, gdy stał na balkonie swojego mieszkania na Akropolu. Został przewieziony do szpitala ogólnego w Nikozji w celu leczenia rany lewej okolicy brzucha, ale zmarł z powodu odniesionych obrażeń wkrótce po północy.

Prawdopodobnie wczoraj w Nikozji strzelał snajper.

Około 10 minut po strzelaninie w rejonie Kotsiatis znaleziono płonący samochód, a policja sprawdza również, czy samochód ma związek z morderstwem.

Szef policji Stylianos Papatheodorou powiedział, że samochód, który również spłonął w Limassol wkrótce po morderstwie Kalogeropoulosa, został ostatecznie powiązany z tą zbrodnią.

Mavromichalis był dobrze znany władzom, ponieważ przez lata był wzywany do sądu na przesłuchanie w kilku sprawach o morderstwo na Cyprze.

Do morderstwa Mavromichalisa doszło dzień po morderstwie Kalogeropoulosa w Limassol i policja potwierdza, że mężczyźni znali się. Badany jest zakres ich powiązania i jego związek z morderstwami.

Według policji przesłuchano sześć osób i zebrano nagrania z kamer CCTV, co stanowi obecnie główny przedmiot wysiłków śledztwa w Limassol mających na celu znalezienie tropu sprawców.

Jak stwierdziła we wtorek policja, zabójstwo Kalogeropoulosa również nosiło znamiona dobrze zaplanowanej operacji.

Jak wykazała sekcja zwłok, Kalogeropoulos, który został zastrzelony w poniedziałek w biały dzień w Limassol, został postrzelony w sumie dziesięć razy. Policja potwierdziła, że ​​ofiara została postrzelona z broni automatycznej i pistoletu.

Sekcja zwłok Kalogeropoulosa wykazała, że ​​przyczyną śmierci był poważny uraz głowy i obrażenia ważnych narządów w wyniku ran postrzałowych.

Policja oświadczyła, że ​​jest w stanie najwyższej gotowości po morderstwie Kalogeropoulosa przy ruchliwej Amathountas Avenue i jest bardzo zaniepokojona dalszym rozlewem krwi.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading