Sms’owe wyjątki w Wielkanoc

Przypominamy i wyjaśniamy, że dziś i jutro będą obowiązywały nieco inne zasady wysyłania sms’ów z prośbą o zgodę na wyjście z domu

Tylko dziś, w Wielką Sobotę (1 maja), aby ułatwić wiernym uczestnictwo w Sekwencji Zmartwychwstania w nocy Wielkiej Soboty, wolno poruszać się tylko w celu udania się na miejsce kultu religijnego do godz. 1:00. Przypominamy, że we wszystkie pozostałe dni (także jutro) godzina policyjna zaczyna się o godzinie 21:00, natomiast jutro, w niedzielę wielkanocną (2 maja), dozwolone jest dwukrotne wysyłanie sms’a pod numer 8998 – każdy sms obowiązuje przez rozsądny okres i nie dłużej niż 3 godziny. 

W niedzielę można na przykład wysłać sms’a o treści 5, aby udać się do domu krewnego (przyjaciela) rano a następnie o treści 6 w celu popołudniowej aktywności fizycznej. Dozwolone jest także dwukrotne wysłanie sms’a o treści 5 jeżeli nasza wizyta u znajomych zajmie więcej niż trzy godziny (nie może jednak przekroczyć 6. godzin). Przypominamy także, że wyjątkowo i tylko w Niedzielę Wielkanocną (2 maja) dopuszcza się przebywanie w domu osób innych niż stali mieszkańcy, pod warunkiem, że łączna liczba osób w domu nie przekracza 10 osób, w tym małoletnich (np. jeśli dom ma 3 stałych mieszkańców, może w nim przebywać dodatkowe 7 osób, niezależnie od wieku lub jeśli dom ma 6 stałych mieszkańców, może w nim przebywać dodatkowe 4 osoby, w tym dzieci).
We wszystkie inne dni przebywanie w domu innych osób niż stali mieszkańcy jest zabronione.


We wszystkie inne dni wyjście z domu jest dozwolona tylko raz dziennie po wysłaniu odpowiedniego sms’a na numer 8998.


Do 9 maja można przebywać w innej nieruchomości prywatnej (np. w domku letniskowym, prywatnej kwaterze itp.) wysyłając sms o treści 8. Pobyt może zostać zakończony tego samego dnia w rozsądnym okresie 3 godzin i w dozwolonych godzinach podróży lub innego dnia w dozwolonych godzinach podróży (od 5:00 do 21:00) – w przypadku powrotu do miejsca stałego zamieszkania w innym dniu niż dzień przyjazdu, należy wysłać sms o treści 8.

Przypominamy także, że w całym okresie Wielkiego Tygodnia, w przypadku wyjścia do miejsca kultu religijnego, nie trzeba wysyłać sms’a.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading