fbpx

SMS przypomni o szczepieniu

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Zostanie uruchomione 38 centrów szczepień w celu podawania szczepionek przeciwko Covid-19 – pierwsze dawki mają dotrzeć na Cypr w ciągu najbliższych tygodni. Nie podano dokładnej daty nadejścia pierwszych dawek.

Minister Zdrowia, podczas konferencji prasowej powiedział, że dzięki wspólnemu zamówieniu szczepionek Cypr otrzyma pierwsze dawki w tym samym czasie, co wszystkie inne państwa członkowskie UE.

Szczepionka to początek końca, ale nie koniec drogi.
Nadal będziemy żyć, stosując proste środki ochrony osobistej, które zapewniają nam większą ochronę, ale także łagodniejsze ograniczenia w różnych aspektach naszego codziennego życia. Maski ochronne, higiena osobista i dystans społeczny nadal będą częścią naszej rutyny. Szczepionka da nam możliwość stopniowego przystąpienia do ostrożnego znoszenia wielu ograniczeń. Jednak ograniczenia będą nadal potrzebne, musimy mieć pewność, że sytuacja wróciła do normy

Ioannou powiedział, że stworzenie i produkcja szczepionki było

[…}kamieniem milowym w tytanicznej kampanii ludzkości, mającej na celu przezwyciężenie tego bezprecedensowego kryzysu zdrowotnego, zakończenie globalnych zakłóceń i pomoc w życiu, powrocie do pracy. nas, naszych przyjaciół i naszych bliskich.
Chcę raz jeszcze wyrazić wdzięczność za wysokie poczucie odpowiedzialności ogromnej większości naszego społeczeństwa. Nie będę się męczyć powtarzaniem, że rozumiem zastrzeżenia i wsłuchuję się w obawy profesjonalistów i przedsiębiorców, których dotyczą restrykcje.

Minister powiedział, że terminowe podjęcie działań i ich zwiększenie w ostatnim czasie pozwoliło rządowi nie przystąpić do drugiej pełnej blokady.

Zastępca szefa państwowej służby zdrowia Olga Kalakouta poinformowała, że centra szczepień będą działać w godzinach od 8:00 do 18:00, a w wyjątkowych przypadkach do 19:00 – szczepienia będą odbywać się tylko po umówieniu się za pośrednictwem specjalnego portalu internetowego. Portal przypomni także o drugiej dawce komunikatem SMS.
Pierwszeństwo będą miały osoby z grup szczególnie wrażliwych, począwszy od personelu i rezydentów domów opieki i domów opieki dla osób z chorobami przewlekłymi oraz pracowników służby zdrowia.

Oczekuje się, że pierwsza dostawa na Cypr wyniesie około 168 000 dawek, kolejne dawki będą dostarczane co trzy miesiące.

Według Kalakouta, 19 grudnia mają zostać dostarczone dwie specjalne lodówki do przechowywania szczepionek. Szczepionki Pfizera muszą być przechowywane w temperaturze minus 75 stopni Celsjusza, podczas gdy szczepionki Moderna mogą być przechowywane w wyższych temperaturach, ale nadal wymagają specjalnego przechowywania, powiedziała.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!