SMS po wizycie u lekarza

GESY wyśle SMS o zarejestrowanej wizycie lekarskiej – koniec z wyłudzaniem świadczeń?

Do tej pory, po każdej wizycie w aptece czy u lekarza dostawaliśmy maila potwierdzającego zrealizowane świadczenie zdrowotne. Niestety, wiele osób nie czyta wiadomości mailowy od GESY – postanowiono więc, że teraz będą wysyłane sms’y.

Ma to w teorii zapobiec wyłudzaniu świadczeń.

Beneficjenci mogą teraz otrzymywać na swoje telefony komórkowe powiadomienia SMS dotyczące świadczeń opieki zdrowotnej, z których skorzystali podczas wizyt u lekarzy specjalistów – napisano w informacji prasowej
Wiadomości są wysyłane wyłącznie do beneficjentów, którzy posiadają aktywne konto dostępowe do Portalu Beneficjentów Gesy i powiązali swój plik beneficjenta”

Beneficjentom, którzy nie połączyli swoich plików beneficjenta do 26 kwietnia, zaleca się utworzenie konta dostępowego w Portalu Beneficjentów Gesy poprzez odwiedzenie strony internetowej https://www.gesy.org.cy/el-gr/annualreport/gesy-electronic-form-re-1.pdf.

Po połączeniu ze swoim numerem telefonu beneficjenci muszą aktywować powiadomienia SMS, przechodząc do „Communication Preferences.

HIO apeluje również, aby osoby, które otrzymały pomoc, skontaktowały się ze swoim osobistym lekarzem w celu sprawdzenia numeru telefonu komórkowego zarejestrowanego w aktach beneficjenta przed aktywacją powiadomień SMS w ich imieniu.

Aby uzyskać dalsze informacje lub pomoc, można skontaktować się z bezpłatną infolinią Gesy pod numerem 17000.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading