fbpx

Śmiertelność na COVID19 na Cyprze wynosi 0,5%

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Wskaźnik śmiertelności wywołanej koronawirusem jest na Cyprze jednym z najniższych w Europie

Organizacja Służby Zdrowia Cypru (Okypy) poinformowała że jej „skuteczne planowanie” okazało się decydujące dla niskiej śmiertelności wywołanej przez koronawirusa w kraju.

Osoby, które nie mieszkają na Cyprze prawdopodobnie rozbawi ten artykuł, ponieważ liczby którymi szczyci się cypryjska służba zdrowia odpowiadają potrzebom większego polskiego szpitala. No ale musicie wiedzieć że na Cyprze jest zaledwie milion mieszkańców.

W pisemnym oświadczeniu organizacja stwierdziła, że ​​udało jej się zapewnić ponad 300 łóżek na oddziałach Covid-19 i utworzyła nowe OIOM „w ograniczonym czasie”. Zatrudniła również 270 dodatkowych pracowników pielęgniarskich.

Od wybuchu pandemii przypadki Covid są leczone w szpitalach publicznych, podczas gdy niektóre przypadki nie związane z Covid są kierowane do prywatnych klinik. Według Okypy szpitale ogólne wyleczyły ponad 6000 pacjentów z koronawirusem, z których 600 wymagało intensywnej opieki.


W sumie na Cyprze z powodu koronawirusa zmarło 559 osób, a najbardziej śmiertelnym miesiącem był sierpień tego roku. Zgłoszono wtedy 93 ofiary śmiertelne.


Wskaźnik śmiertelności na Cyprze pozostaje na bardzo niskim poziomie około 0,5%, ​​co plasuje go wśród najniższych w Europie.

„Dobre i skuteczne planowanie Okypy, odpowiedni personel szpitali, wierne wdrażanie protokołów” przyczyniły się do niskiej śmiertelności, podała organizacja.

Organizacja podkreśliła również „zapał i poświęcenie” personelu medycznego, pielęgniarskiego i innych, którzy „codziennie przyczyniają się do skutecznego zarządzania pandemią”.

„Prawie dwa lata po wybuchu pandemii w społeczności zgromadzona wiedza, opracowanie protokołów badań i leczenia pandemii, a także szczepienia, stanowią przydatne narzędzia w rękach Okypy” – podała organizacja.

Istnieje plan działania na rzecz stopniowego rozwoju. Ponad 300 łóżek na oddziałach Covid i 65 łóżek OIOM na wypadek kolejnej fali koronawirusa. Plan obejmuje ciągłe szkolenie personelu medycznego i pielęgniarskiego, a także współpracę z sektorem prywatnym w zakresie rekrutacji lekarzy specjalistów i kierowania pacjentów.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!