Śmierdzi? Musi śmierdzieć!

Gmina Engomi w wydanym oświadczeniu wyraża zaniepokojenie odpowiedzią Ministerstwa Rolnictwa, Rozwoju Wsi i Środowiska, że ​​uciążliwości i smród pochodzący z hodowli świń w rejonie Paleometocho są prawie niemożliwe do wyeliminowania.

Gmina Engomi wyraża stanowisko, że Ministerstwo ma obowiązek stałego kontrolowania sposobu oczyszczania ścieków, aby zapobiegać poważnym problemom zapachowym, które wpływają na jakość życia obywateli.

To bezprecedensowe mówienie obywatelom, że powinni żyć w smrodzie świńskich odchodów – komentuje Gmina Engomi

Władze gminy oczekują od Ministerstwa Rolnictwa współpracy z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych w kwestiach związanych z polityką przestrzenną, którego celem jest rozwiązanie poważnego problemu smrodu w okolicy.


Ministerstwo Rolnictwa twierdzi jednoznacznie – jeżeli są świnie, to jest smród…


Na stronie internetowej gminy można znaleźć całą odpowiedź ministerstwa, w którym w żaden sposób nikt nie poczuwa się do odpowiedzialności za smród w okolicy.

Najdziwniejsze jest to, że władze cypryjskie, w żaden sposób nie mogą zmusić właścicieli hodowli do ścisłego przestrzegania europejskich norm. W wielu krajach europejskich, pomimo olbrzymich farm, podobny problem nie występuje – prawdopodobnie wystarczy zamontować odpowiednie urządzenia filtrujące.

Ale Cypr to ενταξει…


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading