Służby ratownicze ćwiczyły zarządzanie wypadkami masowymi

Cypryjskie służby ratunkowe przeprowadziły ćwiczenia zarządzania ofiarami masowymi, aby zapewnić ich gotowość na ewentualne przyszłe sytuacje kryzysowe.

Ćwiczenie, nazwane Ippocratis 2023, zostało zaprojektowane i zorganizowane przez pogotowie ratunkowe we współpracy z Cypryjskim Transportem Publicznym, przy wsparciu centrum urazowego szpitala ogólnego w Nikozji, straży pożarnej, policji, obrony cywilnej, centrum szkoleniowego MSR, Banku Cypru, organizacja pozarządowa „Reaction” i Frederick University.

Według ministra zdrowia Popi Kanari, ćwiczenie „ma na celu wyłącznie ocenę na poziomie taktycznym, operacyjnym i strategicznym reagowania, współpracy i koordynacji zaangażowanych agencji i służb podczas radzenia sobie z sytuacjami kryzysowymi i zarządzaniem nimi”.

Hipotetyczny incydent, na którym opierało się ćwiczenie, był poważnym zdarzeniem drogowym.

„To konkretne ćwiczenie, ale także ogólnie ćwiczenia na szczeblu państwowym i ponadnarodowym, przyczyniają się do identyfikacji i poprawy wszelkich słabości i braków” – powiedział Kanari.

Dodała, że ​​przyczynią się one również „do podniesienia poziomu koordynacji między zaangażowanymi organami w przypadku sytuacji nadzwyczajnej, ale także do oceny skuteczności i ewentualnej rewizji istniejących planów działania”.

Miejmy nadzieję, że na ćwiczeniach się skończy i nie trzeba będzie uruchamiać podobnych procedur w rzeczywistości.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading