Ślisko!

Gwałtownie zmieniająca się pogoda na Cyprze spowodowała zmiany w stanie cypryjskich dróg. Gwałtowne deszcze i nie przystosowane do nich drogi spowodowały, że niektóre odcinki dróg są bardzo niebezpieczne. Oto fragmenty najnowszego policyjnego komunikatu:

Policja zaleca szczególną ostrożność, gdyż stojące na autostradach Limassol – Nikozja i Larnaka – Nikozja – Larnaka kałuże wody mogą osłabić przyczepność opon i spowodować poślizg. Co ciekawe, policja zaleca ograniczenie prędkości, zwiększenia odległości między pojazdami i używania świateł awaryjnych podczas jazdy (od red. to naprawdę jest fragment komunikatu policji a jest to nie tylko niezgodne z przepisami ale także nie do końca przemyślane – no bo jak włączyć kierunkowskaz?).

Padający grad spowodował, że na niektórych odcinkach autostrady Limassol – Pafos (szczególnie na mostach i wiaduktach) droga jest częściami oblodzona – mowa tu o autostradzie w okolicach Paramali i Avdimou.

Wszystkie drogi prowadzące do Troodos są zamknięte a na drogach Trooditissa-Prodromos, Kakopetria-Karvounas, Kakopetria-Pinewood-Pedoulas, Pedoulas-Prodromos-Platres, Prodromos-Lemithou iPedoulas-Kykkos obowiązuje jazda tylko z łańcuchami lub pojazdami napędzanymi na cztery koła (4×4).

Wieczorem i w nocy warunki mogą być jeszcze gorsze. Miejscami na autostradzie nawierzchnia będzie bardzo śliska!

Uważajcie!

Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!