fbpx

Skutki uboczne po szczepieniach na Cyprze

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Trzeba być fair w stosunku do naszych czytelników – na Cyprze także zaobserwowano skutki uboczne po szczepieniach.

W sumie na Cyprze, do piątku, podano 207273 dawek szczepionek. Cypr szczepi głównie szczepionkami firmy Pfizer:


Zastępca dyrektora ds. usług farmaceutycznych Elena Panagiotopoulou podczas piątkowej konferencji prasowej poinformowało, że potwierdzono ​​131 zgłoszeń skutków ubocznych po szczepieniach 109 było łagodnych, a 21 wymagało hospitalizacji co stanowi 0,06% wszystkich wykonanych szczepień.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez ministerstwo zdrowia, efekty uboczne potwierdzono po szczepieniach preparatami wszystkich producentów:

Najczęstsze skutki uboczne po szczepieniu na COVID-19 to:

  • ból, zaczerwienienie i opuchliznę ręki.
  • zmęczenie.
  • ból głowy.
  • ból mięśni.
  • dreszcze.
  • gorączka
  • mdłości

Niektóre skutki uboczne pojawiające się po podaniu szczepionki na COVID-19 powinny zostać zgłoszone lekarzowi pierwszego kontaktu. Specjaliści zalecają, by skonsultować swój przypadek w sytuacji, gdy po 24 godzinach od wkłucia zaczerwienienie lub tkliwość ręki są większe. Kontakt z lekarzem jest również wskazany, gdy inne objawy, takie jak gorączka czy ból głowy, nie znikają po kilku dniach.
Osoba zaszczepiona powinna natychmiast zadzwonić na pogotowie, jeśli tylko wystąpi u niej silna reakcja alergiczna po podaniu preparatu.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!