Skład broni na cmentarzu w Oroklini

To już oficjalne informacje: policja znalazła prawdziwy arsenał ukryty na cmentarzu w Oroklini

Po raz pierwszy o policyjnym odkryciu, cypryjskie media pisały w poniedziałek, jednak dopiero dziś oficjalne informacje zostały opublikowane na stronie cypryjskiej policji.

Dwóch mężczyzn zostało tymczasowo aresztowanych w związku z prawdopodobnie największym składem broni i materiałów wybuchowych, jaki kiedykolwiek znaleziono na Cyprze.

Rzecznik policji Christos Andreou, opisując znalezisko, powiedział, że prawdopodobnie znaleziono największą ilość broni i materiałów wybuchowych.

Funkcjonariusze oddziału narkotykowego Ykan znaleźli na cmentarzu broń i materiały wybuchowe – niektóre były schowane w grobie.

We wtorek policja przekazała informację, że broń została zabezpieczona.

Andreou powiedział, że badane są wszystkie możliwości dotyczące pochodzenia i celów, dla których ta broń była przeznaczona. Zaznaczył jednak, że policja nie prowadzi dochodzenia w sprawie ataku terrorystycznego, ponieważ nie ma żadnych informacji na jego temat.

Wyjaśnił, że w związku z informacją, że na teren cmentarza Oroklini ma nastąpić przewóz broni, w ramach działań policji wszczęto dyskretny monitoring, a w poniedziałkowe popołudnie ustalono dwie osoby, które podjechały na cmentarz.

46. letni mężczyzna wszedł na cmentarz i zabrał torbę z grobu – policjanci zatrzymali go i sprawdzili torbę, w której stwierdzono, że zawierała strzelbę, 500 sztuk amunicji w 10 opakowaniach po 50 sztuk oraz pistolet.

Te przedmioty zostały skonfiskowane, a 46-letni mężczyzna został aresztowany – powiedział Andreou.

Następnie  przeszukano grób i na terenie cmentarza odnaleziono broń palną klasy wojskowej , w tym wyrzutnię rakiet z trzema pociskami, kilka nabojów, improwizowane ładunki wybuchowe, z których jeden był podłączony do telefonu komórkowego i gotowy do użycia, a także pistolet z tłumikiem.

Zapytany przez reportera o pochodzenie broni palnej oraz o to, czy była ona używana na Cyprze, czy gdzie indziej, Andreou powiedział, że w tej sprawie prowadzone jest dochodzenie – broń została wysłana do różnych laboratoriów kryminalistycznych i do wydziału balistycznego komendy głównej policji .

46 i 35 latkowie zostali tymczasowo aresztowani na osiem dni po tym a policja dalej prowadzi dochodzenie w sprawie.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading