Skandalist(k)a na sfałszowanych papierach

W ubiegłą sobotę, w jednym z hotelowych kasyn okupowanego Cypru odbył się koncert kontrowersyjnej „Divy”, tureckiej artystki o męskim imieniu, Bülent Ersoy. 

Znana piosenkarka, tuż po koncercie została zatrzymana przez władze społeczności Turków cypryjskich, a wraz z nią zatrzymano jej 21.osobową świtę i muzyków.

Cała ekipa przybyła w sobotę na lotnisko Ercan ze sfałszowanymi testami PCR. Na lotnisku w Tymbou, wszyscy przeszli obowiązkowy test i wszyscy zaliczyli go z wynikiem negatywnym. Pomimo oszustwa muzykom zezwolono udać się na zaplanowany występ, ale pod nadzorem policji. Dopuszczono do takiego wyjątku, ponieważ wiele osób zakupiło już bilety na koncert.

Tuż po występie, jak już wspomnieliśmy, muzycy zostali zatrzymani i stanęli w niedzielny poranek przed sądem za oszustwo. Wszyscy zostali zwolnieni za kaucją w wysokości 10000 Tureckich Lir.


Bülent Ersoy rozpoczęła karierę jako mężczyzna. W 1981 roku przeszła operację płci w Londynie Po operacji postanowiła nie zmieniać swojego imienia, Bülent, mimo że jest to imię męskie.


Operacja korekty płci nie została uznana w jej kraju. Wysłała petycję do tureckiego sądu, aby można było rozpoznać ją, jako kobietę. Petycja została jednak odrzucona w styczniu 1982 roku. 

Bülent przeszła potem przez nieudaną próbę samobójczą.

Jej płeć została uznana dopiero w 1988 roku, kiedy zmieniono Turecki Kodeks Cywilny.

W lutym 2008 roku wywołała kontrowersje, krytykując działania Tureckiej armii w Iraku, oraz mówiąc, że nie wysłałaby swoich synów na wojnę, jeśli byłaby matką. Oskarżono ją o podburzanie ludzi przeciwko wojsku. W grudniu 2008 została oczyszczona z zarzutów.

Koncert kontrowersyjnej artystki, jak donosi Prasa z Północy wiązał się z rozgniewaniem społeczeństwa z powodu tego, że tureccy artyści mogą występować w hotelach i kasynach, podczas gdy lokalni artyści są wykluczeni z tych przywilejów z powodu pandemii.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!