Zmieni się plaża przy Skałach Afrodyty

Gmina Kouklia chce utworzyć tam plaże z prawdziwego zdarzenia

Oczywiście nie będzie tam tandetnych plastikowych leżaków po 2€, leżaków nie będzie wcale – jest to obszar Natura 2000 więc wszystko musi zostać po staremu. Gmina zobowiązała się jednak do utworzenia tam stanowiska ratownika wodnego – ma pojawić się w nadchodzącym sezonie.

Ministerstwo Turystyki zgodziło się także na uruchomienie w tamtej okolicy przystanku autobusowego – w chwili obecnej nie ma praktycznie żadnej możliwości dojazdu do tego miejsca innym środkiem transportu niż samochód. Można tam się wprawdzie dostać autobusem 631 z Pafos, ale bezpośrednie połączenie z innych cypryjskich miast jest to niemożliwe.

Zarząd gminy przejmie kontrolę nad powierzchnią około 7 000 m2, która obejmuje nie tylko zabytkową skałę i plażę, ale także istniejący kiosk i pobliską restaurację. Prace rozpoczną się w nadchodzących miesiącach i stworzą pierwszą zorganizowaną plażę dla tego obszaru. 

Okazuje się więc, że już wkrótce wszystkie informacje jak dostać się na Skały Afrodyty (Petra tou Romiou) będą nieaktualne…

[bar group=”897″]


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading