fbpx

Zmieni się plaża przy Skałach Afrodyty

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Gmina Kouklia chce utworzyć tam plaże z prawdziwego zdarzenia

Oczywiście nie będzie tam tandetnych plastikowych leżaków po 2€, leżaków nie będzie wcale – jest to obszar Natura 2000 więc wszystko musi zostać po staremu. Gmina zobowiązała się jednak do utworzenia tam stanowiska ratownika wodnego – ma pojawić się w nadchodzącym sezonie.

Ministerstwo Turystyki zgodziło się także na uruchomienie w tamtej okolicy przystanku autobusowego – w chwili obecnej nie ma praktycznie żadnej możliwości dojazdu do tego miejsca innym środkiem transportu niż samochód. Można tam się wprawdzie dostać autobusem 631 z Pafos, ale bezpośrednie połączenie z innych cypryjskich miast jest to niemożliwe.

Zarząd gminy przejmie kontrolę nad powierzchnią około 7 000 m2, która obejmuje nie tylko zabytkową skałę i plażę, ale także istniejący kiosk i pobliską restaurację. Prace rozpoczną się w nadchodzących miesiącach i stworzą pierwszą zorganizowaną plażę dla tego obszaru. 

Okazuje się więc, że już wkrótce wszystkie informacje jak dostać się na Skały Afrodyty (Petra tou Romiou) będą nieaktualne…

[bar group=”897″]


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!