Setki wniosków o dopłatę

W ciągu zaledwie pięciu godzin złożono ponad 500 wniosków w drugiej fazie programu dopłat do pojazdów elektrycznych.

Druga faza ma budżet w wysokości 10 mln euro i ma na celu przyznanie 2518 grantów. To kontynuacja ubiegłorocznego programu, który został uznany za sukces po złożeniu 7 000 wniosków, z których prawie 100 procent zakończyło proces uzyskania pojazdu elektrycznego. 

Program oferuje dotacje na zakup samochodów elektrycznych i hybrydowych typu plug-in, emitujących do 50 g CO2/km, w cenie 80 000 euro z VAT dla nowych samochodów i 50 000 euro z VAT dla samochodów używanych. 

Program obejmuje motocykle i małe samochody należące do kategorii „L”, a także rowery elektryczne i autobusy. Hulajnogi określone przez ministerstwo nie są uwzględnione. 

Znaczna suma środków pochodzi z UE w ramach planu Cypr-Jutro. 

Program przewiduje również możliwość złomowania starego pojazdu w zamian za dotację, która może zostać przeznaczona na zakup pojazdu elektrycznego lub, w zależności od kategorii, bilety autobusowe lub dotację na zakup e-roweru. 

Dotacje zaczynają się od 10 000 euro na pojazdy elektryczne, a dofinansowanie na złomowanie starych pojazdów wynosi 7500 euro.  

Dodatkowo osoby zainteresowane zakupem pojazdu elektrycznego będą musiały przedłożyć pismo potwierdzające od sprzedawcy, że zostały poinformowane o cenie. 

Wnioski można składać na stronie www.ev.gov.cy do 9 marca 2023.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading